Stránky věnované šitému, pletenému a háčkovanému oblečení na panenku typu Barbie a panenky Tonner

Barbie - Ostatní

Úplně jednoduché šaty se zapínáním na patentku. Sice to na fotce není moc vidět, ale z cípu horního dílu ještě visí zelená šňůrka průhledných korálků.
P4010024.jpg
Další princeznovské šatičky...:o)
P4010013.jpg
Jednoduché letní šatičky se zapínáním na patentku a ramínky za krk.
P4010020.jpg
Rozárka je dcera mé kamarádky a tak jsem si řekla, že když k teď k narozeninám dostane svou první Barbii, tak by  ta panenka i měla mít nějaký šatník. Ale protože je Rozárka malá a má radši takové ty princeznovské šaty,  začala jsem těmi.Moc děkuju Erice za krásné látky, co jsem od ní dostala a mohla tak vyrobit tyhle šaty. Je to pouze živůtek a narasený pruh látky jako sukně. Aby sukně držela jsou pod ní dva pruhy  pevnějšího tylu.
P4010011.jpg
Když  holky ( Erika a spol. :o) ) vyhlásily tématem měsíce kostým pro tanečnici na karnevalu v Riu, řekla jsem si, že bych to mohla taky zkusit. No jak to dopadlo, můžete posoudit sami. Jedná se vlastně pouze o ozdobené kalhotky a jakousi podprseku, každopádně jsem to několikrát musela předělat, protože buď byly kalhotky s korálky moc těžké a panence padaly nebo zas správně netrčelo peří...no opravdu zábava...:o) Ale nakonec se podařilo....
P3010001.jpg
Sedlo a uzdečka sice není obleček pro Barbii, ale protože určitě ráda jezdí na koni, bude se jí hodit. Vím, že se jak originální Barbie koně, tak obyčejní plastoví prodávají i s jakýmsi sedlem a  jakousi uzdečkou, ale to mě přišlo šíleně kýčovité a navíc naprosto bez alespon náznaku třmenů, takže z toho kloubová Barbie padala jak zralá švestka. Proto jsem se rozhodla pokusit se bytvořit sedlo alespoň trochu podobné tomu pravému. A stejně tak uzdečku.
Sedlo je z hmoty tvrdnoucí na vzduchu a polepené kůží, uzdečka je celokožená. Pokud by někdo měl zájem, napište mi na mail a zkusím vám tam ten návod podrobněji rozepsat.

No a jak to celé dopadlo, můžete posoudit sami....
P2010001.jpg
Myslím, že tohle bylo poprvé a asi naposled, co jsem šila striktně podle střihu z nějakýho časopisu...a vyšlo z toho toto...
P1010050.jpg
Tento obleček se dá použít buď jako zmiňované pyžamo nebo se dá obléct pod sárí. Vzhledem k tomu, že je na kraťasech v pase guma jde na ně sárí dobře navázat.
P1010045.jpg
Tento modýlek je vytvořen pouze pruhem látky zavázaným klasickým způsobem jako pravé sárí.
P1010043.jpg

Zelené háčkované šaty

Bílý kabátek

Stříbrno-bílé plesové šaty

Černé bikiny
Jana Parmová, jaja.parmova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one