Stránky věnované šitému, pletenému a háčkovanému oblečení na panenku typu Barbie a panenky Tonner

Tonner - Pro volný čas

Něco takového každá žena potřebuje, ne?
007.JPG
Asi jako hodně lidí jsem si i já svého času vozila z dovolených hlavně trička. Bylo ( a stále je ) jich v k dostání spousta, tak jsem si řekla, proč by si Alison nemohla z dovolené taky jedno přivést. A taky proč ne? Třičko je z mého trika, které tedy není z dovolené ( to bych si rozstříhat netroufla :o) ), ale z jednoho, které jsem si koupila a doma se nestačila divit. Jsem osoba poměrně prostorově výrazná a triko velikosti XL, které jsem doma vyndala ze sáčku bylo v reálu asi tak velikost 38, když budu hodně přehánět. Jasně, měla jsem si to zkusit, ale to já strašně nesnáším a u tohohle trika, které zas nebylo tak drahé mi to nakonec ani nevadilo. Nakonec se docela hodilo.

Takže tedy... Ali si přivezla "newyorské" triko, které má vzadu vázání, aby nevypadalo jako jako obyčejné. Je jasné, že ven se nedá jít jenom v triku...kalhoty se mi šít nechtěly, takže tu máme sukýnku...A opět..aby nevypadala "úplně" obyčejně je dvouvrstvá. Vrchní vrstva je z něčeho takového jako strečový tyl (nevím, jestli něco s "tímhle" označením existuje, ale připadá mi to tak).No a nakonec, když je na triku růžový nápis, tak růžové sandálky. Ty jsou kupované.

NY I.JPG
Jako listopadové téma měsíce tu máme cestování. Cestuje se v zimě, v létě...prostě celý rok, ale když se poslední dobou koukám na teploměr a nebo z okna, oblečení na letní cestování mi prostě nějak nejde přes prsty, takže jsem udělala něco mezi pozdimním a zimním....no...spíš to podzimní.Jelikož jsou teď moderní vysoké kozačky a krátké kalhoty, samozřejmě jsem je použila...kozačky jsou kupované, stejně jako punčocháče, kalhoty dělané, ale ne nově. Dál má Alison červený pletený rolák bez rukávů, černý kabát z takového jakéhosi "skorosemiše" a pletenou čelenku v barvě roláku.
P1010010.JPG
Podzimní procházka jako Téma měsíce už byla hodně dávno, ale až teď jsem dodělala svetr, který jsem na toto téma chtěla...pletení je pro mě docela "namáhavá" činnost, protože mi to moc nejde. Nicméně Sam si na procházku vzala nové kozačky, bílou košili, tříčtvrteční kalhoty a zmiňovaný svetr. (košile a kozačky jsou originál) Jako doplněk je můj první pásek. ( přezku jsem zskala díky Tamče)
P1010030a.jpg
Toto je můj první pokus o košili tak nějak se vším všudy. Je šitá podle překreslené originál košile, co měla Samantha na sobě, když ke mě přišla.Tílko je z černé plavkoviny se stříbrnou gumičkou kolem krku a kraťasy jsou z mých starých kalhot a doplňuje je pásek  s oválnými korálky.
P3010017.JPG
Dneska jsem si pořídila, v domění, že je to tričko, minišaty. Já a minišaty, to od přírody nejde k sobě, ale napadlo mě, že Alison nějaké slušet budou, tak jsem jedny spíchla. Šaty jsou z červenooranžové plavkoviny. Také jsem se pokusila o své první "placaté" sandálky a kabelku.
P3010030.JPG
Původním záměrem bylo vyrobit nějaké letní oblečení, chtěla jsem něco jako minišaty a volné kalhoty. Jenže pak jsem si nějak vzpomněla, ani nevím proč, na školku a jak jsme tam noslily takové ty pracovní zástěrky. A znovu, ani nevím proč, mi přišlo, že by se dalo místo těch letních mini vytvořit něco takovéhoto. No a tady je výsledek...původně byla jen bez flitrů, ale to byla taková nijaká. Tak jsem to polepila čím se dalo, přidala stuhy je to podle mého názoru docela zajímavý model a musim říct, že bych si to na sebe i vzala, mít na to teda figuru... :o)

Jinak zástěrka je z fialové tričkoviny, kalhoty z jakési dost pevné bílé látky a na  botičky jsem se inspirovala návodem od Scratky ( díky...:o) )

P1010006.jpg
Džíny a tričko na všední den. Džíny jsou z mých starých džín a tričko z pružné krajky se zapínáním vzadu za krkem. Pokoušela jsem se k tomu udělat ještě nějaké to obutí...no...snaha byla. Jsou to nízké kozačky z nepružné látky a zavazují se na zadní straně.
PT10002a.jpg

Zelené háčkované šaty

Bílý kabátek

Stříbrno-bílé plesové šaty

Černé bikiny
Jana Parmová, jaja.parmova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one