Stránky věnované šitému, pletenému a háčkovanému oblečení na panenku typu Barbie a panenky Tonner

Tonner - Společenské a svatební

U těchto šatů jsem dlouho vymýšlela, z čeho vytvořit horní část tak, aby se k té spodní krémové látce aspoň trochu hodila a nebylo to z nějaké třepivé látky, která by mě akorát vytáčela (stačilo, že ta krémová se třepila jako mrcha a měla jsem sto chutí ji vyhodit). Další problém byl v tom, že mé zásoby látek se dosti tenčí a zůstávají tam takové jako teplákovina a tričkovina, což by bylo jak pěst na oko. Nakonec jsem objevila černostříbrnou "stuhu", ze které nakonec vršek udělat šel. Jedná se pouze o sešité proužky stuhy, takže to opravdu nebylo nic moc náročného, ale efekt to splní :o)))))
Stříbrno-bílé plesové šaty.JPG
Nenapadá mě, co k těmto šatům napsat. Prostě jsem v pytlíku krajek od babičky našla ten krásný bílý čtverec a přemýšlela, co s ním. Jako samotný top mi to přišlo trochu moc, jelikož je opravdu "hodně" průhledný a navíc bílý "průhledný" topík už mám a taky protože jsem trochu na štíru s tím, aby šaty seděly, když je šiju podle vlastního střihu, zvolila jsem tuto kombinaci. Čtverec na šatech hezky vynikne a navíc zakryje to, co se až zas tak nepovedlo.:o)
001.JPG
Látka na tyhke šaty mi nejdřív přišla naprosto úžasná, dokud jsem se nepustila do šití. Sice neklouzala ani nic podobného, ale natahuje se do všech směrů a protože je fakt dost jemná a je to vlastně úplet, tak se za všechno chytala oka. Nemluvě o tom, že vsadka mezi spodním a horním dílem je ze silonek a s těma mi to vážně nejde. Jinak šaty jsem ještě doplnila ramínky ze zlaté příze (ze které je i háčkovaná  "korunka" okolo culíku.
béžové.JPG
Šaty jsou vyrobené z látky, která mi přijde trochu jako šusťák, nicméně, když jsem je šila, myslela jsem, že vylítnu z kůže, protože ta látka klouže jak mrcha. Ale šaty nevypadají zle. Jsou prakticky ze 3 dílů: sukně ( díky střihu od Scratky ), středový díl ( dva pruhy s jednoduchým uzlem ) a vpředu překřížená ramínka, za krkem na gumičku. Šaty jsem nijak nezdobila ( popravdě jsem ani moc nevěděla jak ), ale myslím, že "výstřih" je natolik výrazný, že zdobit ani moc nepotřebuje. Jako doplněj jsem umotala chlupatý bílý šál...trochu do "kožíškovata" :o). Červené sandálky jsou kupované.
P1010016.JPG
Z předposledního srazíku jsem si přinesla pár kousků téhle látky a pořád jsem nevěděla, co s tím. Nakonec z toho vylezlo toto. Osobně si myslím, že jsou docela odvážné, ale Grace si to může dovolit... :o)Jako doplněk jsem zvolila modré korálky, stejný náramek a náušnice a botky ve stejné barvě, aby to celé přecijen nebylo takové fádní.
P1010034.JPG
Látku na t yto šaty jsem získala na jednom ze srazíků a dlouho jsem nevěděla co z ní ušít. Moc se mi líbí a proto takové nějaké zkoušení, co z toho vyleze se mi ani trochu podstupovat nechtělo. Pak jsem od Scratky dostala několik střihů a problém byl vyřešený. Šaty jsou vlastně živůtek a dlouhá sukně ustřihnutá nad koleny a to vše sešité dohormady. Pásek, punčocháče a boty jsou originál od Tonnera. Boty možná někdy jiné vyrobím, možná ne, no, uvidím. Pásek bohužel asi nikdy jiný nebude, protože nevím, kde sehnat přezku a z drátu to není ono.
P3010023.JPG
Spodní šaty jsou z černé podšívkoviny, horní pak z  takové jakési vyšívané krajky. No a aby v nich Grace nevypadala jsko v pytli má je pod prsy stažené černou saténovou stuhou. Výstřih jsem původně chtěla udělat úplně jinak, ale protože je u mě poměrně časté, že  konečný výsledek se ani trochu nepodobá záměru, našila jsem na široká ramínka po 4 šňůrkách korálků, které je táhnou dolů a vypadá to, že to tak má být (NEMÁ!, ale nikdo o tom neví , tak psss... ) No a ještě nakonec, abych nezapomněla, vytvořila jsem zlaté sandálky, stříbrné by sice byly lepší, ale ani ty zlaté nevypadají špatně...
PT10009a.jpg
Myslím si, že svatební a plesové šaty jsou naprostá klasika, a protože Grace už má plesových celkem dost a svatební zatím žádné, nemohla jsem to nechat jen tak. Spodní sukně a živůtek jsou z béžové podšívkoviny a protože je ta látka poměrně tenká a ne moc pevná, nažehlila jsem na rubovou stranu sukně vlizelín, aby byla pevnější. Živůtek je dvojitý, takže tam už jsem to nedělala. No a než jsem sukni se živůtkem sešila,  přidala jsem ještě sukýnku z tylu, aby to opravdu byly svatební a ne plesové šaty. No a samozřejmě nesmí chybět závoj.

V sekci Střihy se můžete mrknout na rozkres....
PT10010a.jpg
Tak tyhle zlaté šatičky vznikly jako pokus na "Téma měsíce", které bylo žlutá. Střih je opět metodou "jak to vyjde, tak to bude" . Aby šaty působily trochu honosněji jsou dozdobené zlatými korálky , a abych vyhověla tématu přidala jsem ještě světle žlutý tylový kanýr. Boty jsem zatím nezplodila a nutno říct, že mě tedy ani žádný rozumný návrh na ně nenapadá, ale snad šasem budou. No a ta spirálka, co má Grace na čele je přívěškem na drátku s korálky jako na šatech, který má vpletený do vlasů, aby nějak inteligentně držely.
Zlaté plesové

Zlaté plesové


Zelené háčkované šaty

Bílý kabátek

Stříbrno-bílé plesové šaty

Černé bikiny
Jana Parmová, jaja.parmova@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one